Nočná luna v Bratislave

Autor: Lucia Lovecká | 22.11.2014 o 23:23 | (upravené 23.11.2014 o 14:11) Karma článku: 2,65 | Prečítané:  617x

Rada by som doplnila jednu príhodu, ktorá začala literárne. Aspoň sa tak tvárila. Skončila trochu pofidérne, pre niekoho vtipne. Na Laurínsku ulicu, na štvrté poschodie sme sa s babami išli trochu zašiť, stratiť. Pôsobili sme hrozne umelecky, keď sme vrátnikovi vysvetľovali, i keď úplne zbytočne, prečo ideme do "redakcie"  a čo budeme robiť. Mňa poznal, baby nie, a tak sme si vytvorili "fiktívne posedenie umelkýň".

- Chceme napísať recenziu k tejto knižke a čakáme ešte mladú poetku.

- Nech sa páči.

Hore sa vážne bavíme. Hudobné videa, hudba ako Depeche Mode, The Cure alebo klasika ako soundtrack filmu Čierny kocúr, biela mačka.Všetko je uložené na disku v počítači. Vedeli sme prečo tam ideme. Zo začiatku mi pomáhali s prípravou nového čísla časopisu (grafika), neskôr sme to otočili na praobyčajnú žúrku. Trochu vínka, trochu cigariet, dobrej hudby a vážnych debát o živote. Ak si dobre spomínam aj o sociálnych istotách. O ktorých však pojednáva veľa "zdejších článkov", preto sa nebudem rozpisovať.

Bolo to ako vždy vstrícne a pohodové. Blížil sa však čas, kedy sme museli aj poslednú stranu otočiť, zavrieť korkom plniace sa pero a odísť. Vrátnik už kontroloval čas a ostatné prázdne kancelárie a vtedy sme sa zhodli, že vstávame. Posledné úpravy, záchod, ciga a ideme.

- Mali by sme si zobrať tú knižku o Lune, ako aliby, že ideme na jej krst, vymyslí Kika.

- No nedbám, môžeme, počujem sa.

O pár hlúpych grimás a o štyri poschodia dole vyťahujeme poéziu od neznámeho autora pred vrátnikom. Vlastne sa trochu chválime ako pôjdeme na jej krst do blízkeho klubu.

Trochu sme sa rozhovorili, a opísali zbierku poézie dosť obsiahle.

Nič sa nekoná, iba sme si vymysleli zaujímave pozadie večera. Kráčame k obľúbenému podniku v centre mesta Bratislavy. Objednávame pivo a debatujeme nielen o literatúre, o knihách, o chlapoch a tak o všetkom, striedame aj príbehy o rodinných vzťahoch, z ktorých by sme vytvorili minimálne dobrú poviedku.

Podnik je plný cigaretového dymu, pivných reči a ľudí. Rôznych a medzi nimi jeden, ktorého sme už dnes stretli. Vrátnik. Sedí sám pri stole, a dúfajúc, že sa objaví konečne autor knihy, ktorý krstí nočnú Lunu Bratislavy.

Rady na zážitok spomíname, na časy na Laurinskej tiež. Aké ponaučenie z toho môžeme mať, čo múdre si môžte odniesť. Jednoducho. Aj keď si začínajúci autor, máš jednu báseň, jednu poviedku, ak máš šťastie jednu zbierku vydanú, ale nikto ťa príliš nepozná, neznamená to, že sa nikto nikdy k tvojmu dielu nedostane. Navždy spomínam na Lunu od ... (doplním, niekde mám napísaný názov) a dojem chalan zanechal :-)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

SVET

Premiér Fico kráča iným smerom ako Visegrád

Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.


Už ste čítali?